Filmy produktowe


Film produktowy to podstawowa forma prezentacji towaru w internecie, a zarazem nieodłączny element kampanii marketingowej. Twoi klienci są w większości wzrokowcami, dlatego filmowa prezentacja produktu zwiększy zainteresowanie ofertą i ułatwi dotarcie do nowych odbiorców. W związku z tym, że narzędzia marketingowe coraz częściej oscylują wokół sfery online, pojawiają się nowe potrzeby klientów, którzy chcą kupować łatwo i szybko. Filmy produktowe stanowią odpowiedź na ich oczekiwania, gdyż umożliwiają dokładne zapoznanie się z towarem przed zakupem internetowym.
video

Czym wyróżnia się film produktowy?

Audiowizualna reklama produktu to nowoczesne narzędzie wykorzystywane głównie przez firmy z branży e-commerce. Korzystają z niego zarówno znane marki, jak i małe firmy, które dopiero wchodzą na rynek.

Filmy produktowe mogą trwać od kilkudziesięciu sekund do kilku minut – w zależności od pomysłu na scenariusz. Z pomocą tego narzędzia można reklamować dowolne produkty, m.in. elektronikę, odzież, sprzęt AGD, meble, samochody, maszyny, żywność czy napoje. Film produktowy może ukazywać detale, których nie da się efektownie przedstawić na zdjęciach, a także zawierać krótki poradnik czy ukazywać zalety posiadania danego artykułu.

Na czym polega filmowa prezentacja produktu?

Filmy produktowe można tworzyć z aktorami, choć równie częstym wyborem są produkcje, w których „występuje” wyłącznie reklamowany towar. W takim filmie może wystąpić też przedstawiciel firmy, na przykład inżynier, który współtworzył produkt.

Dobry film produktowy:

  • Opowiada historię – film promujący produkt musi być ciekawy dla danej grupy docelowej, dlatego niezwykle istotne jest stworzenie scenariusza i zaplanowanie całej produkcji.
  • Wzbudza emocje – odwołanie się do emocji klienta zwiększa szansę na sprzedaż. Rodzaj emocji, które chcemy wzbudzić, zależy oczywiście od rodzaju produktu. Do klienta przemawia wyłącznie to, czego sam potrzebuje, dlatego należy celować w potrzeby danej grupy.
  • Wzywa do działania (call to action) – może to być polubienie strony, kliknięcie w link lub zachęcenie do innej czynności, na której nam zależy.
video

Dlaczego warto wybrać filmową prezentację produktu?

Filmy produktowe niejednokrotnie są uzupełnieniem fotografii produktowej, czyli promocyjnych zdjęć artykułów przeznaczonych do sprzedaży. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na audiowizualną reklamę produktu.

  • Promowania marki na różnych platformach – film produktowy możesz zamieścić na stronie internetowej, w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter), na blogu czy na YouTubie. Warto pamiętać, że platformy online mają funkcję udostępniania materiałów, dlatego Twój film może szybko dotrzeć do dużej grupy osób.
  • Większa szansa na uchwycenie uwagi klienta – żyjemy w erze TikToka, dlatego nikogo nie dziwi, że audiowizualne reklamy przyciągają uwagę klientów. Pamiętaj więc, że opis produktu w obecnych czasach nie wystarczy, a tym, co realnie wpływa na sprzedaż, jest właśnie wideo.
  • Przedstawienie zalet produktu – dobry film produktowy to taki, który ukazuje najlepsze cechy towaru. W krótkim nagraniu można również przedstawić instrukcję obsługi produktu lub efekty stosowania.
  • Zachęta do zakupu – nawet 50% klientów ogląda filmy produktowe przed zakupem, dlatego audiowizualna reklama produktu często jest ostatnim krokiem do przekonania wahającego się klienta.
  • Wzbudzenie zaufania klienta – wideo pozytywnie wpływa na postrzeganie marki i przekonuje odbiorcę, że ma do czynienia z wiarygodną firmą (nawet jeśli dopiero wchodzisz na rynek).

Tworzymy skuteczne filmy produktowe

W EMELFIS Production wiemy, czego oczekują Twoi klienci. Jesteśmy nie tylko twórcami, lecz także odbiorcami treści marketingowych – na co dzień sami robimy zakupy przez internet i zwracamy uwagę na to, w jaki sposób firmy prezentują swoje artykuły.

Pomożemy Ci wpłynąć na wyniki sprzedaży poprzez filmy produktowe, które są profesjonalnie wykonane i atrakcyjne dla odbiorców. Nasze filmy możesz wykorzystać we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. w social mediach, na stronie sklepu internetowego czy na YouTubie. Nasz zespół składa się z operatorów kamery, montażystów, reżysera, makijażystki i fotografa. Wspólnie zrealizujemy Twoją wizję lub zaplanujemy własną koncepcję, którą przekażemy Ci do akceptacji. Tworzymy również fotografie produktowe i spoty reklamowe, które mogą stać się uzupełnieniem kampanii marketingowej.

Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Września, Włocławek i Konin to miasta, w których najczęściej realizujemy filmy produktowe, choć naszą ofertę kierujemy także do klientów z innych miejscowości. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty i otrzymać indywidualną wycenę.

Zaufali nam


współpraca ABC
wspólpraca FedEx
wspólpraca Verseo
wspólpraca Polo Market
wspólpraca Ecolab
wspólpraca TVN Turbo
wspólpraca Tedx
wspólpraca Ruch
wspólpraca TVP3 Bydgoszcz
wspólpraca Eurocash
wspólpraca Wojewoda Wielkopolski
wspólpraca Znak Emotikon
wspólpraca Engie
wspólpraca Distribev
wspólpraca AVON
wspólpraca Abramczyk
wspólpraca Vitapol
wspólpraca GSK
Back To Top