Filmy szkoleniowe


Szkolenie pracowników należy do obowiązków każdego pracodawcy. Chcesz, by Twoje szkolenia były ciekawe i nowoczesne, a przy tym dostępne w takiej samej formie dla osób pracujących zdalnie i w biurze? Postaw na nagrywanie filmów szkoleniowych, dzięki którym stworzysz atrakcyjne treści oraz zaoszczędzisz czas i pieniądze. Filmy szkoleniowe to wiedza w filmowej pigułce kierowana do Twoich pracowników lub klientów.

W jakim celu powstają filmy szkoleniowe?

Cel produkcji może być dowolny, a wszystko zależy od potrzeb danej firmy. Realizacja filmów szkoleniowych najczęściej obejmuje prezentację produktów, prezentację marki, instrukcję obsługi produktów, a także rozmaite szkolenia (np. bhp). Filmy szkoleniowe przydają się zarówno podczas kształcenia pracowników, jak i prowadzenia działań marketingowych. Formą filmu szkoleniowego jest także kurs video zawierający lekcje online.

video

Formaty filmów szkoleniowych

Produkcja filmów szkoleniowych odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnych formatów, takich jak:

  • screencast – nagranie z ekranu komputera (np. szkolenie z oprogramowania),
  • film z prezenterem – świetnie sprawdza się podczas nagrywania szkolenia na żywo,
  • mikrowideo – krótki film (5-15 sekund), który można wykorzystać do przedstawienia wielu prostych tematów,
  • film demonstracyjny produktu – umożliwia ukazanie cech i sposobu obsługi produktu,
  • film z fabułą – wykorzystuje scenki z odgrywaniem ról, które ułatwiają zrozumienie danego zagadnienia (np. szkolenie z komunikacji).

Filmy szkoleniowe można zamieszczać w internecie, na przykład na firmowym kanale YouTube, oficjalnej stronie internetowej firmy czy platformie dostępnej dla pracowników.

Dlaczego warto tworzyć filmy szkoleniowe?

Długie, tradycyjne szkolenia tracą na popularności, a coraz więcej firm decyduje się na nagrywanie filmów szkoleniowych. Taka decyzja pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a dzięki temu, że filmy szkoleniowe są formą atrakcyjną dla pracowników, przekazywanie wiedzy jest znacznie bardziej efektywne. Sprawdź najważniejsze zalety filmów nagrywanych do celów szkoleniowych.

  • Szkolenie dowolnej liczby osób – nagrywanie filmów umożliwia szkolenie zarówno osób pracujących stacjonarnie, jak i zdalnie. Nie trzeba się również martwić pracownikami przebywającymi na urlopie czy zwolnieniu, którzy po powrocie mogą przejść szkolenie, korzystając z nagranych materiałów.
  • Brak potrzeby zatrudniania coacha – film szkoleniowy tworzy się tylko raz i można go odtwarzać przez lata. Nie trzeba więc wielokrotnie zatrudniać trenera do szkolenia nowych pracowników.
  • Atrakcyjna forma szkolenia – filmy szkoleniowe są atrakcyjne dla pracowników, a dzięki temu, że ich oglądanie zajmuje niewiele czasu, nie destabilizują one harmonogramu pracy firmy.
  • Szybsze przyswajanie wiedzy – słuchając wykładu, pracownicy szybko tracą koncentrację, co ma negatywny wpływ na przyswajanie treści. Filmy szkoleniowe angażują uwagę i prezentują wiedzę w sposób prosty, przejrzysty i ciekawy.

Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Września, Włocławek i Konin to lokalizacje, w których najczęściej pracujemy, choć naszą ofertę kierujemy także do klientów z innych miast. Ile kosztują filmy szkoleniowe? Cena zależy m.in. od wybranego formatu oraz kosztów realizacji produkcji. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty i otrzymać indywidualną wycenę.

Zaufali nam


współpraca ABC
wspólpraca FedEx
wspólpraca Verseo
wspólpraca Polo Market
wspólpraca Ecolab
wspólpraca TVN Turbo
wspólpraca Tedx
wspólpraca Ruch
wspólpraca TVP3 Bydgoszcz
wspólpraca Eurocash
wspólpraca Wojewoda Wielkopolski
wspólpraca Znak Emotikon
wspólpraca Engie
wspólpraca Distribev
wspólpraca AVON
wspólpraca Abramczyk
wspólpraca Vitapol
wspólpraca GSK
Back To Top