Fotografia modowa


Zanim nowa kolekcja ujrzy światło dzienne, najpierw musi zostać uwieczniona na zdjęciach. Wiedzą o tym zarówno firmy odzieżowe, jak i projektanci, którzy przywiązują ogromną wagę do tworzenia kampanii reklamowych. Klienci kupują oczami, o czym świadczy popularność sklepów odzieżowych działających online – atrakcyjne przedstawienie produktu w znacznym stopniu przekłada się na późniejszą sprzedaż. W EMELFIS Production tworzymy sesje fotograficzne w studiu i w plenerze, a naszą ofertę kierujemy do firm z branży modowej i beauty, klientów biznesowych oraz osób prywatnych.
logo

Na czym polega fotografia modowa?

Jak sama nazwa wskazuje, fotografowanie mody polega na przedstawianiu odzieży, biżuterii, obuwia, kosmetyków i dodatków w celu promocji danych produktów. Niezwykle istotnym aspektem zdjęć modowych jest kreatywne podejście do tematu i ukazanie reklamowanych artykułów w sposób ciekawy, atrakcyjny, a niekiedy również artystyczny. Sesje modowe przeznaczone są do publikacji w profesjonalnych magazynach mody, a także na billboardach, stronach internetowych czy blogach branżowych.

Pierwsze fotografie modowe pojawiły się już w 1856 roku, kiedy to Adolphe Braun opublikował album ze zdjęciami księżnej Castiglione w oficjalnym stroju dworskim. W prasie fotografia modowa zaistniała na początku XX wieku we Francji – pierwsze tego typu zdjęcia zamieściły magazyny Les mode i La mode practique.

Rodzaje sesji zdjęciowych

Ze względu na motyw przewodni i technikę fotografowania realizowane przez nas sesje modowe możemy podzielić na kilka rodzajów.

  • Fotografia fashion – polega na przedstawianiu kolekcji odzieży, obuwia i dodatków przy pomocy modeli. Jest to najbardziej popularna dziedzina fotografii modowej, która stanowi nieodłączny element każdej kampanii reklamowej. Jej główne cele to reklama i sprzedaż promowanych produktów. Do sesji modowych typu fashion zaliczamy sesje lookbook, które wykonuje się w celu zaprezentowania nowej kolekcji marki.
  • Fotografia beauty – zdjęcia beauty to zdjęcia portretowe, które skupiają się na ukazaniu twarzy modela lub modelki. Ten rodzaj fotografii najczęściej wykorzystywany jest w celu reklamy biżuterii oraz kosmetyków do makijażu i włosów. Zdjęcia beauty to także najlepszy sposób na realizację artystycznej wizji. W tego typu fotografii niezwykle istotne jest staranne ustawienie światła studyjnego, a także zadbanie o detale, które będą widoczne na fotografiach.
  • Fotografia biznesowa – profesjonalne zdjęcia zarządu i pracowników mają znaczący wpływ na postrzeganie firmy przez klientów. Takie fotografie najczęściej zamieszcza się na stronie internetowej przedsiębiorstwa w zakładce „O nas”. Ich cechą jest spójność, zarówno w kwestii wyglądu tła, jak i oświetlenia, pozycji ciała czy ubioru. Z fotografii biznesowej mogą korzystać również klienci prywatni, którzy chcą stworzyć profesjonalne CV.
  • Fotografia wizerunkowa – celem zdjęć wizerunkowych jest zrobienie dobrego wrażenia na klientach. Fotografia wizerunkowa ma nieco mniej formalny charakter niż biznesowa i pozwala ukazać zainteresowania oraz indywidualne cechy pracowników. Wiele firm wykorzystuje zarówno fotografię biznesową, jak i wizerunkową, co korzystnie wpływa na budowanie wizerunku firmy godnej zaufania. Oba rodzaje fotografii wykorzystuje się podczas tworzenia lub optymalizacji firmowej strony internetowej.
img
img
img

Co możemy dla Ciebie zrobić?

W EMELFIS Production zajmujemy się zarówno fotografią fashion i beauty, jak i wykonywaniem zdjęć biznesowych oraz wizerunkowych. Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem i doświadczeniem niezbędnym w fotografii reklamowej. Nasz fotograf modowy współpracuje z makijażystką, dlatego jesteśmy w stanie zadbać o najmniejszy szczegół sesji.

Tworzymy sesje modowe w studiu i w plenerze, dbając o to, by zdjęcia korespondowały z duchem marki i wyróżniały się na tle konkurencji. Jesteśmy na bieżąco z trendami, a inspirację czerpiemy zarówno ze świata mody, jak i z codzienności. Wierzymy, że Peter Adams miał rację, twierdząc, że „w doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie o głębię ostrości” – do każdego zlecenia podchodzimy więc z pasją, angażując zarówno wiedzę, jak i emocje.

Współpracujemy z firmami odzieżowymi i beauty, projektantami oraz klientami biznesowymi – organizujemy profesjonalne sesje zdjęciowe i wspieramy wizje naszych klientów. Ofertę kierujemy również do osób prywatnych, które chcą wykreować własny wizerunek, wykonać zdjęcia do CV lub wziąć udział w sesji modowej, której efekty można zamieścić na Facebooku czy Instagramie.

Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Września, Włocławek i Konin to miasta, w których najczęściej wykonujemy sesje modowe, choć naszą ofertę kierujemy także do klientów z innych miejscowości. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty i otrzymać indywidualną wycenę.

Zaufali nam


współpraca ABC
wspólpraca FedEx
wspólpraca Verseo
wspólpraca Polo Market
wspólpraca Ecolab
wspólpraca TVN Turbo
wspólpraca Tedx
wspólpraca Ruch
wspólpraca TVP3 Bydgoszcz
wspólpraca Eurocash
wspólpraca Wojewoda Wielkopolski
wspólpraca Znak Emotikon
wspólpraca Engie
wspólpraca Distribev
wspólpraca AVON
wspólpraca Abramczyk
wspólpraca Vitapol
wspólpraca GSK
Back To Top