Produkcja teledysków


Od kultowego teledysku grupy Queen po hipnotyzujące wideoklipy Billie Eilish. Od czekania na ulubione utwory w MTV aż po zapętlanie najlepszych klipów na YouTube. Mimo upływu lat niewiele się zmieniło – produkcja teledysków cieszy się niegasnącą popularnością wśród artystów, a najlepsze filmy co roku walczą o prestiżowe nagrody.
video

Czym właściwie jest teledysk?

Wideoklip zaliczamy do form sztuki filmowej, inspirowanej filmem reklamowym i połączonej z utworem muzycznym. Za pierwszy teledysk uznawany jest klip grupy Queen do utworu „Bohemian Rhapsody” z 1975 roku, choć znacznie wcześniej pojawiły się teledyski The Beatles, Boba Dylana, Davida Bowiego czy zespołu ABBA. Niektórzy sięgają jeszcze dalej wstecz, twierdząc, że pierwszy teledysk powstał w 1894 roku – do utworu „The Little Lost Child” autorstwa Josepha Sterna i Edwarda Marka.

Jednym z najsłynniejszych teledysków w historii jest klip do piosenki „Thriller” Michaela Jacksona (1983) – trwające niemal 14 minut wideo utrzymane w konwencji horroru. Boom na tworzenie teledysków rozpoczął się w latach 80. XX wieku, a przyczyniła się do tego amerykańska telewizja muzyczna MTV. Dziś nagrywanie teledysków jest nieodłącznym elementem wydawania singli i albumów, a popularność tego typu filmów liczona jest liczbą wyświetleń na YouTube.

Produkcja teledysków muzycznych

W EMELFIS Production stawiamy na kreatywne i unikatowe rozwiązania. Tworzenie teledysków zawsze zaczynamy od poznania potrzeb i wizji klienta. Na co dzień słuchamy przeróżnej muzyki, dlatego jesteśmy otwarci na współpracę z artystami ze wszystkich kręgów muzycznych – od black metalu, przez pop rock i hip hop, aż po disco polo. Dla nas liczy się przede wszystkim wizja, dlatego będziemy Cię wspierać podczas realizacji najbardziej szalonego pomysłu. Nie martw się, jeśli nie masz koncepcji – stworzymy ją od zera i będziemy udoskonalać do momentu pełnej akceptacji.

Tworząc teledyski muzyczne, stawiamy na emocje i skupiamy się na tym, by treść wideoklipu współgrała z treścią utworu. Nie chodzimy na skróty i nie boimy się wyzwań – z nami możesz stworzyć klip, który przejdzie do historii.

Korzystamy z najlepszego sprzętu, dlatego zapewniamy najwyższą jakość wideo. Wyprodukowane przez nas klipy nadają się do publikacji na platformach internetowych (np. YouTube, Vimeo, Facebook), a także w tradycyjnej telewizji.

Produkcja teledysków krok po kroku

Tworzenie teledysków to złożony proces, który wymaga zaangażowania ze strony wielu osób. Czas trwania produkcji zależy oczywiście od tego, jak złożony jest pomysł na teledysk – nagrywanie wideo w kawiarni trwa krócej niż kręcenie teledysku na otwartej przestrzeni.

Nagrywanie teledysków składa się z kilku etapów:

  • Scenariusz – nie ma dobrego teledysku bez przemyślanego scenariusza. Tworzymy go wspólnie z artystą lub proponujemy własne pomysły.
  • Poszukiwanie lokalizacji – teledysk można nagrać w jednym lub kilku miejscach, w pomieszczeniu lub na otwartej przestrzeni. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji to klucz do sukcesu wideo.
  • Realizacja – spotykamy się na planie teledysku i wspólnie z ekipą pracujemy nad stworzeniem klipu.
  • Postprodukcja – ten etap obejmuje profesjonalny montaż teledysków. Dbamy o to, by obraz był zsynchronizowany z muzyką, a całość prezentowała się dokładnie tak, jak ustaliliśmy na samym początku.
video

Ile kosztuje nagrywanie teledysków?

Produkcja teledysków wcale nie musi być droga, a cena filmu zależy przede wszystkim od pomysłu i scenariusza. Aby stworzyć kultowy i klimatyczny teledysk, czasem wystarczy spacer brzegiem morza (jak w „Yellow” Coldplay), zbliżenie na twarz wokalisty (jak w „No Surprises” Radiohead) czy… domówka (jak w nakręconym przez Jamesa Cordena teledysku do utworu „Daylight” Harry’ego Stylesa).

Realizacja teledysków wymaga przede wszystkim kreatywności – a tej nigdy nam nie brakuje! W EMELFIS Production dysponujemy też nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu możemy zrealizować nawet najbardziej niezwykłą wizję w najlepszej jakości. Powierzając nam realizację teledysku, możesz liczyć na niewyczerpaną studnię pomysłów, pełne wsparcie w realizacji koncepcji i mnóstwo świetnej zabawy na planie. Nasz zespół składa się z operatorów kamery, montażystów, reżysera, artystki make-up i fotografa – jesteśmy do Twojej dyspozycji na każdym etapie realizacji projektu. Poczuj się jak gwiazda estrady w obiektywie naszej kamery!

Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Września, Włocławek i Konin to lokalizacje, w których najczęściej pracujemy, choć naszą ofertę kierujemy również do klientów z innych miast. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty i otrzymać indywidualną wycenę.

Zaufali nam


współpraca ABC
wspólpraca FedEx
wspólpraca Verseo
wspólpraca Polo Market
wspólpraca Ecolab
wspólpraca TVN Turbo
wspólpraca Tedx
wspólpraca Ruch
wspólpraca TVP3 Bydgoszcz
wspólpraca Eurocash
wspólpraca Wojewoda Wielkopolski
wspólpraca Znak Emotikon
wspólpraca Engie
wspólpraca Distribev
wspólpraca AVON
wspólpraca Abramczyk
wspólpraca Vitapol
wspólpraca GSK
Back To Top